Start Planning
Česká republika
Prázdniny Školního

Česká republika prázdniny školního 2024 a 2025

Tato stránka obsahuje kalendář všech termínů školních prázdnin v roce 2024 a 2025 pro Česká republika. Pravidelně kontrolujte případné aktualizace.

Školního roku 2023-2024

Prázdniny ŠkolníhoZačítKonec
Začátek školního roku4. září 2023
(pondělí)
Podzimní prázdniny26. října 2023
(čtvrtek)
27. října 2023
(pátek)
Vánoční prázdniny23. prosince 2023
(sobotu)
2. ledna 2024
(úterý)
Jednodenní pololetní prázdniny2. února 2024
(pátek)
2. února 2024
(pátek)
Jarní prázdniny (Skupina 1)*5. února 2024
(pondělí)
11. února 2024
(neděle)
Jarní prázdniny (Skupina 2)*12. února 2024
(pondělí)
18. února 2024
(neděle)
Jarní prázdniny (Skupina 3)*19. února 2024
(pondělí)
25. února 2024
(neděle)
Jarní prázdniny (Skupina 4)*26. února 2024
(pondělí)
3. března 2024
(neděle)
Jarní prázdniny (Skupina 5)*4. března 2024
(pondělí)
10. března 2024
(neděle)
Jarní prázdniny (Skupina 6)*11. března 2024
(pondělí)
17. března 2024
(neděle)
Hlavní prázdniny29. června 2024
(sobotu)
1. září 2024
(neděle)

Školního roku 2024-2025

Prázdniny ŠkolníhoZačítKonec
Začátek školního roku2. září 2024
(pondělí)
Podzimní prázdniny29. října 2024
(úterý)
30. října 2024
(středu)
Vánoční prázdniny23. prosince 2024
(pondělí)
3. ledna 2025
(pátek)
Jednodenní pololetní prázdniny31. ledna 2025
(pátek)
31. ledna 2025
(pátek)
Jarní prázdniny (Skupina 6)*3. února 2025
(pondělí)
9. února 2025
(neděle)
Jarní prázdniny (Skupina 1)*10. února 2025
(pondělí)
16. února 2025
(neděle)
Jarní prázdniny (Skupina 2)*17. února 2025
(pondělí)
23. února 2025
(neděle)
Jarní prázdniny (Skupina 3)*24. února 2025
(pondělí)
2. března 2025
(neděle)
Jarní prázdniny (Skupina 4)*3. března 2025
(pondělí)
9. března 2025
(neděle)
Jarní prázdniny (Skupina 5)*10. března 2025
(pondělí)
16. března 2025
(neděle)
Hlavní prázdniny1. července 2025
(úterý)
31. srpna 2025
(neděle)

Návštěva msmt.cz pro původní vydání pro školního roku 2023-2024 a 2024-2025 a .

* Jarní prázdniny:

  • Skupina 1: Praha 1 až 5, Blansko, Brno-město, Brno-venkov, Břeclav, Hodonín, Vyškov, Znojmo, Domažlice, Tachov, Louny, Karviná
  • Skupina 2: Praha 6 až 10, Cheb, Karlovy Vary, Sokolov, Nymburk, Jindřichův Hradec, Litoměřice, Děčín, Přerov, Frýdek-Místek
  • Skupina 3: Kroměříž, Uherské Hradiště, Vsetín, Zlín, Praha-východ, Praha-západ, Mělník, Rakovník, Plzeň-město, Plzeň-sever, Plzeň-jih, Hradec Králové, Teplice, Nový Jičín
  • Skupina 4: Česká Lípa, Jablonec nad Nisou, Liberec, Semily, Havlíčkův Brod, Jihlava, Pelhřimov, Třebíč, Žďár nad Sázavou, Kladno, Kolín, Kutná Hora, Písek, Náchod, Bruntál
  • Skupina 5: Mladá Boleslav, Příbram, Tábor, Prachatice, Strakonice, Ústí nad Labem, Chomutov, Most, Jičín, Rychnov nad Kněžnou, Olomouc, Šumperk, Opava, Jeseník
  • Skupina 6: Benešov, Beroun, Rokycany, České Budějovice, Český Krumlov, Klatovy, Trutnov, Pardubice, Chrudim, Svitavy, Ústí nad Orlicí, Ostrava-město, Prostějov